Dermapen Tedavisiyle Sivilcelere, Lekelere Ve Çizgilere Son!
18 Şub, 2019 16:18 tarihinde eklendi

Dermapen Tedavisiyle Sivilcelere, Lekelere Ve Çizgilere Son!

Dermapen Tedavisiyle Sivilcelere, Lekelere Ve Çizgilere Son!

Dermapen tedavisiyle sivilcelere, lekelere ve çizgilere son! Dermapen tedavisi cilt altında bulunan kolajen ve elastin sentezini uyararak minimal epidermal hasarla cildin yenilenmesini sağlayan medikal estetik tedavisidir. Cilde 90 derecelik açıyla otomatik titreşimli mikro iğneler sayesinde cilt üzerinden binlerce kanal açılarak yapılır böylelikle cilt epidermel olarak cihazla uyarılır. Bu şekilde uyarılan cilt kısa sürede iyileşme ve yenileşme konusunda aktivasyona geçer.

Tedavi süresinde cilde uygulanan vitamin – serum takviyesiyle cilt nem emilimine geçer. Bu yöntem sayesinde kırışıklıklar yok olur, cilt parlar, yenilenerek ölü derilerden, çukurlardan, çiçek bozuğu gibi izlerden arınarak tazelenir. Birkaç seans süren bu işlem, lazer, kimyasal peeling ve mezoterapi tedavileriyle de desteklenebilir. İşlem öncesinde cilt makyaj v.b. gibi kalıntılardan arındırılarak temizlenir ve cilde ozonlu buhar verilerek cilt gözenekleri açılır.

Acı oluşmaması için lokal anestezi uygulamasının ardından özel bir başlık takılan cihaz Hyaluronik Asit eşliğinde ciltte gezdirilerek kanallar aktive edilir. Bu işlem 1 saat kadar sürerken beraberinde extra leke serumları, anti aging gibi ürünler kullanılır. İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılırken ağır durumlarda 21 seansa kadar devamı uygulanabilir.

Tedavi sonrasında kızarıklık oluşsa da 1 – 2 gün içinde kızarıklıklar iyileşir ve kabuklanma gelişebilir. Kabuklar döküldüğünde ardından taptaze, porselen yumuşaklığında bir cilt ortaya çıkmakta.

Dermapen Hangi Cilt Sorunlarında Kullanılır?

Dermapen tedavisi; sivilce izlerinde, cilt çukurlaşmalarında, çiçek bozukluklarında, kırışıklıklar, yaşlanma, sarkmalar, göz çevresi morlukları, yaralanmalar, geniş gözenekler ve saç tedavisi gibi her durumda kullanılabilir. Dermapen tedavisi kadın – erkek gözetmeksizin her yaş insanda uygulanabilir. Genellikle 3 seans yeterli olmaktadır.

Dermapen uygulamasını özel kliniklerde yaptırabileceğiniz gibi evde kendinize ait olarak satın aldığınız özel dermapen cihazınızla da yaptırabilirsiniz. Dermapen tedavisi güzellik merkezlerinde seansı 150tl – 500tl aralığında değişik fiyatlarla uygulanmakta. Ama porselen tazeliğinde bir cilt için illa güzellik merkezlerine giderek kucak dolusu para vermek zorunda da değilsiniz zira 350 – 500 – 899- 1500tl arasında değişen fiyatlarıyla kendinize özel bir cihaz alarak uygulamayı evde de kendi özel ortamınızda usulüne uygun şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle ömür boyu bedavadan cildinizi gençleştirerek tazeleyebilirsiniz. Zira şimdilerde bu cihazla kendi evinde bir çok bayan güzelleşmekte ve Dermapen tedavisiyle sivilcelere, lekelere ve çizgilere son vererek taptaze yenilenmiş bir cilde kavuşmakta.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *